popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

What effect does the imagery in "Do Not Go Gentle into That Good Night" and "Will there really be a 'Morning'?" have on how readers perceive the speakers in the
Where do most people in Venezuela live?
Which statement is true about the events depicted in Shakespeare's Julius Caesar? A. The events are symbolic of the jealous attacks that Shakespeare endured wh
Which describes a goal of the Crusades? A. to teach literacy to the serfs of Western Europe B. to return Jerusalem and the Holy Land to Christian control C. to
why certain sums are more likely to be rolled than others.
first explorer to sail around Africa to India
My trainer encourages me to eat healthy and get plenty of sleep because____ important to my training goal. Which correctly punctuated word completes the sentenc
How did Theodore Roosevelt’s Corollary influence US foreign policy? -It showed that the United States was becoming more passive internationally. -It highlighted
Which phrase does not describe a type of weathering? A. moving bits of rock from place to place B. chemically breaking rocks apart C. physically breaking rocks
change 43% into a decimal number