poopidk197
poopidk197 poopidk197
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-foot roll of wrapping paper costs $15.12. What is the price per inch?

Respuesta :

zeelda1564
zeelda1564 zeelda1564
  • 11-09-2020

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

$15.12/9

ans/12

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains the relationship between diet and osteoporosis?
I need help with this.
So confused on #26 please help
Why were people inclined to buy indulgences from the Church during the reign of Pope Leo X?
What is the smallest unit that can carry on all functions of life? A) cells B) elements C) molecules D) organelles
Trace the energy transformation from a radio signal to the music you hear.
a TV screen is 15 in. high and 20 in. wide. Write each ratio. A. Height to width B.Width to height
Exchange lists are beneficial to creating a diet for diabetics because they A. make it easy to lose weight. B. help diabetics produce insulin. C. create
An equation is written to represent the relationship between the temperature in Alaska during a snow storm, y, as it relates to the time in hours, x, since the
Solve this equation. -3y≥72