akembriaahsh akembriaahsh
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Abhasra spent $56 on seven fancy pens.
How much did each pen cost?

Respuesta :

briannalis
briannalis briannalis
  • 10-09-2020

The answer would be eight because you would need to do 56÷7=8

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between 4 2/3 and −5 1/3
triangle ABC is similar to triangle PQR , As shown below : which equation is correct ? (DONT ANSWER IS UR NOT SURE )
Which term identifies the dark smooth areas on surface of the moon
Rounding 5,382,619 to the nearest 100,000
A radio station has no more than $25000 to give away
Together, two apples have 1/5 gram of fat. How many apples have a total of 4 grams of fat?
what is the strongest metal known to man? may mark brainliest
in order to use the order of operations you must look to divide first
Find the measure of ∠FEG. A) 25° B) 65° C) 80° D) 90°
Read this excerpt from water never her a man by Walter D. Edmonds I guess I left to a while back I guess it was in that kind of scrummage we had I guess I need