leilannyperez17 leilannyperez17
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

A class field trip to the bowling alley costs $7 per students. If 412 students attend
the trip, how much money would the trip cost? *

Respuesta :

juicylips229 juicylips229
  • 10-09-2020

Answer:$2,884

Step-by-step explanation:

Answer Link
tavobaegaming
tavobaegaming tavobaegaming
  • 10-09-2020

Answer:

I think the trip would cost 2,884

Step-by-step explanation:

7×412=2,884

Answer Link

Otras preguntas

hey can someone help me with this please I have two other ones I need help with also​
How can cells from the same organism have such different shapes and functions? Group of answer choices
Lakes, rivers, or springs can form when
The price for strawberries is currently $ 6.40 per pack. next week,strawberries will be on sale at a 20% discount. what is the total price you would pay for 2 1
Can someone help me its A,B,C,D
scale used 1:250000 amd the distance is 8.5 mile whats the actual distance
which are made matters
Qué palabra completa la oración lógicamente?
Write 77 as a decimal 40?
15 less than the sum of k and 2