Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

For the graph of the equation you wrote in item 3, what does the y-intercept represent?
Ahmad runs 7 miles in 80 minutes. At the same rate, how many miles would he run in 64 minutes?
A way to measure the economy's performance is to measure categories of national A) exports. B) imports. C) income. D) resources.
for every 0.50 moles of CaC2O4 formed, how many moles of NaI are Formed?
IN Future of Space Exploration Could See Humans on Mars, Alien Planets! What is one of the challenges faced by the project?
Which portion of a reflex arc is most likely to be located entirely within the central nervous system?.
can you please help me im kinda in a hurry thank you 4. Myth: An organism's kingdom only describes physical characteristics. o Fact: o Evidence: 5. Myth: Mamm
please the answer to question 1,2,3 and 4
Write Python code for the following flowcharts
Which statements describe typical living conditions for industrial workers? Choose all answers which are correct. Poor sanitation and polluted water spread dis