felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How did the Great Compromise resolve the dispute about representation?
Which of the following factors did NOT contribute to the ability of the English to profit from their colonies in the New World? A.Their well-developed merchant
A substance that speeds up the rate of a chemical reaction is called A. a catalyst B. a substrate. C. an enzyme. D. Both A and C
Competitive exclusion occurs when _______. a. organisms attempt to fill the same niche b. organisms mark their territory c. organisms experience intraspecific a
Why is corruption common in some African countries , such as zimbabwe?
what is 135% as a fraction in simplest form
In the number 222, what is the relationship between the 2s? Think about the place value of each
How can you take a picture of work on here?????
Eukaryotes that are not members of the plant, animal, and fungi kingdoms are called ____. A. microbes B. protists C. prokaryotes D. decomposers
$28 lunch; 15% tip what's the answer