cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
What is greater 7/5 or 14/10
When there are two points that lie across from each other and on separate lines, what are they and why are they congruent? I know the answer starts with an "a"
How did the Framers resolve the conflict over the size of Congress? A. All state legislatures would be bicameral. B. All state legislatures would be unicameral.
The point-slope form of the equation of a line that passes through points (8, 4) and (0, 2) is y – 4 = 1/4 (x – 8). What is the slope-intercept form of the equ
What is 27/2 written as a mixed number? A. 2 1/25 B.13 1/2 C.27 1/2 D.25 1/2
Which human action lowers the water table
What does metatarsus ( metatarsal bones) mean ? Use in your own words.
Need help with this?
In plant cells, what are the holes between directly connected cells used for intercellular communication called? A. receptor B.chemical signal c.
What role does intrinsic and extrinsic motivation play in your ability to achieve your goals?