esmekaylamb
esmekaylamb esmekaylamb
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

sylvia spent 36 cents for a pencil and 55 cents for a notepad. use mental math to find how much she spent.

Respuesta :

melha
melha melha
  • 11-09-2016
.36+.55=.91  if she had a dollar with her she would only get 9 cents back.
Answer Link

Otras preguntas

if a rectangle has an area of 24cm2 what is the perimeter
find the rate and unit rate of $7.96 for 5 pounds
Devon is trying to find the unit price on a 6 pack of energy drink on sale for $2.99. His sister says that at that price each energy drink would cost just over
how many of possible outcomes could be a number biggger than 6 on either cube
9(2x-1)=3(x+2)+3x  solve the equation thanks so much for your help guys or girls you have no idea how helpful it is :)
How can I solve this problem? I dont want the answer I just need the steps to solving it finding the proportion??1.5/6=10/p
What effect assembly line and monopoly have on the price of goods
2(9n-1)+7(n+6)=-60 yahoo
how can I reduce 60/1000 into simplest form?
i know this sound stupide an di i should know these ut what are the facktor's of 9 plz help