sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

your order comes in for new protective eye wear. you order five and a half dozen. how many individual protective eye wear should you have recieved
what was a central issue related to the stability of mexico
what is the answer to 12=6-3x
I am a number between 60 and 100 my ones digit is two less than the digit in my ten. I'm a prime number what is my number?
A football player weighed 170 2/3 pounds in May. During the summer, he gained 25 5/12 pounds. During the first week of fall practice, he lost 10 1/4 pounds, and
To force a bill out of committee, a/an _______ petition must be signed by a majority of the representatives.
PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!A rectangular hole 4 cm wide and x cm long is cut in a rectangular sheet of metal 9 cm wide and y cm long. The length of the hole is 8
which is bigger, 7/8 or 9/10
The major problem with the Articles of Confederation was that it_________________ . a. was too similar to the British system, giving one leader too much power b
What long-term political factors led to the collapse of the Roman Empire?