jobdiel1637 jobdiel1637
  • 10-05-2020
  • Mathematics
contestada

There store manager buys easels for $10.20 each.He marks up the cost by 75 to get the selling price .what is the selling price of each easel?

Respuesta :

jennifer5929
jennifer5929 jennifer5929
  • 10-05-2020

Answer:

$10.95

Step-by-step explanation:

you add 10.20 with the 75

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE PLEASE HELP ME!
Mi mamá __________ los calcetines azules por los calcetines blancos. (2 points) cambio cambia cambian cambiamos
The city police are trailing the movements of a suspect through the GPS tracker on his phone. The suspect's apartment is represented by A in the image. In the l
what is a mans role in making a baby ?(please dont report im just trying to get a answer for my biology quiz)
What is the best water company (ph scale in use)?
7. Two groups of scientists designed a study to determine if obesity was more common in some families than others. Body mass index, or BMI, was used as an indi
Review how to write a strong or effective thesis statement.
why was the battle of Shiloh in 1862 important?
Ustedes (les / le) dan la información a sus amigos.
Not getting ? Help anyone?