nafisa1
nafisa1
11-08-2016
Mathematics
contestada
Plz help me in number 22
Respuesta :
SuperPiggy5
SuperPiggy5
11-08-2016
the answer for question 22 is $122
Answer Link
Аноним
Аноним
11-08-2016
SImple.....
he earns $11 per hour and works 14 hours in
ONE WEEK.
If he gets paid weekly....
11*14=154
But...remember he gets $32 withholded because of taxes....
154-32=122
Thus, your answer, he gets paid $122 weekly.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Mrs. Marshall bought three containers of yogurt and five grapefruits for $2.79 next week she bought four yogurts and seven grapefruits for $3.81 find the cost o
va rog, toate subiectele (desen + demonstratie) ofer coroana!
What was an important moment in Kublai Khan's life?
What is the unit rate for 1/3 kg to 2/3 foot
What is the total distance of the four longest jumps? A. 1012 meters B. 17 meters C. 18 meters D. 18 1/2 meters
find the relative maximum and minimum of- 5x^2 - 1x^3 +2x^4 -7x^5
The population growth of two towns over a period of five years is represented by the system of equations below, both algebraically and graphically.
In short what was the Civil War major affects on the balance of power in government? Please explain in simple form.
HELP PLS I got until the 3rd step but dk how to find the percentage of it lol
What sum amounts to Rs 1044 in 4 years at the rate of interest of 4%pa.