Camilaloyal Camilaloyal
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help!! this is a math assignment i have to finish, but i need help with this question.

Help this is a math assignment i have to finish but i need help with this question class=

Respuesta :

ronnymo ronnymo
  • 12-04-2020

Answer:

$0.50

Solution:

First lets find how many cookies there are:

2.5*12= 30 cookies

Then we divide cost by cookie to see how much a cookie costs

$15/30 = $0.50

Answer Link

Otras preguntas

bought a printer for $35,000. each year it depreciates 5%. What is the value after 4 years
100 POINTS!!!! 19. Which kind of function best models the data in the table? Use differences or ratio. (See photo) 20. See photo 21. See photo
Which is more effective words or images after viewing the video clip from Lincoln write a short essay that describes the words and image in the video and addr
calculate the [OH-] and the pH of a solution with an [H+= .00083 M at 25 degrees
What was the position the us throughout most of the fascist aggression and why
What is the interest rate for initial investment of $100,000 to grow $300,000 in 10 years
Goods and services are exchanged without the use of money in a ———system.
A storage shed is to be built in the shape of a box with a square base. It is to have a volume of 686 cubic feet. The concrete for the base costs $8 per square
Plz help its for a grade Don’t worry about number 5 only number 4
when did military rulers take control in Japan