HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

you walk 2 miles in 1/2 hour. at that rate how long will it take you to walk 3 miles
the square of a sum of six and a number
a water pump moves 330 gallons of water in 22 minutes. What is the unit rate?
What happens when an unstoppable force meets an immovable object ?
Interphase is the longest stage of what process? A)mitosis B)cell cycle C)cytokinesis D)reproduction
Why most of Canada's population has settled near its border with the United States?
what is a positive connotation for overprotective
You're in a dark cave with only one match, a lump of coal, a stove, and a kerosene lamp. You have the option of lighting one. Which do you light first?
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? Grazing mammals eat grass they include cattle, deer, and elephants. a. run-
When the blending of traits occurs, it is referred to as the principle of _____. heredity complete dominance incomplete dominance hybridization