ashores06 ashores06
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

If a plane was for $3,950,000 then how many months do I have to make the bill $1 per month?

Respuesta :

tigon
tigon tigon
  • 11-03-2020
If a plane costs 3,950,000 and you wanted to pay for it by only spending a dollar per month it would take you 3,950,000 months.
Answer Link

Otras preguntas

Why is important the science of knowledge?
William James was _____________________. a. a psychologist who invented the term “self-actualization” b. a researcher who created the idea of multiple selves c.
The specific heat of water is 4.18 J/(gi°C) and that of wood is 1.97 J/(gi°C). Which statement is correct? Regardless of mass, wood will heat up less than water
Holi me puedes ayudar en este crucigrama porfis
Name three ancient Egyptian inventions?
John added thirty-eight dollars to his bank account.He now has one hundred and eleven dollars. How much did he have?
How do you think the vertical temperature profile across the pot will change after the pot has been on the burner for several minutes?
On average, a person who weighs 130 pounds burns 83 calories in a hour while playing basketball. At this rate, how many calories are burned in 1 hour?
Ingrid has $21 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint costs $2. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.
2 and 1/3 converted to a decimal by long division​