castrocarmen1987cc castrocarmen1987cc
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Sam bought 3 1/2 pounds of lunch meat for 14.00.

Respuesta :

brue05
brue05 brue05
  • 17-02-2020

Answer:

$4 per pound? soososososos

Answer Link

Otras preguntas

solve the system below y=x^2-2x-6 y=4x+10 A. (-2,2) B. (8,42) C. (-2,2) D. No solution
What is 66/42 reduced
how do you write 11.037 in words
Gene expression in all organisms depends on protein synthesis. What is the last stage in protein synthesis, in which amino acids are assembled by tRNA? A: assem
which is longer 1/3 of a minute or 2/3 of a minute?
Helium has an atomic number of two, so its outer energy level is full. Helium is considered _____. neutral inert an anion a cation
Aleena has a 1-gallon watering can that is full of water.She uses 3/8gallon to water her roses and 1/3gallon to water her geraniums. How much water did Aleena u
Which of the following is an example of lower production costs brought about by the use of technology?
using noble gas notation write the electron configuration for the chromium(II) ion
is 9/10 less than 4/12