addymae7108 addymae7108
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Nabuko bought 14 dog biscuits for $1.68 so how much will 32 cost

Respuesta :

aerynlaf2005 aerynlaf2005
  • 12-02-2020

Answer:

$3.84

Step-by-step explanation:

Divide $1.68 by 14 to find the cost of one dog biscuits. Then multiply that by 32 to find the cost of 32 biscuits. You should get $3.84.

Answer Link

Otras preguntas

Choose the sentence that has no errors in capitalization A. Colorful african daisies nodded in the window B. They have a sale on Turkish towels on Saturday C
True or false: Pathogens can be spread only through the direct sontact
Amino acids are the building blocks of, fats, proteins, carbohydrates, or nucleic acids.
The most popular pizza at pavone's pizza is a 10-inch personal pizza with one topping.What is the area of a pizza with a diameter of 10 inches?Round your answer
Water boils at 100 degrees Celsius this is 400% more than my rooms temperature what is my rooms temperature
Why is soap used to remove grease
who were the first people to come to north America
How does the narrator change at the end of the story? 1. She wants to be friends with Zhu Wenli. 2. She understands the value of the Cultural Revolution. 3. She
As you are cooking,your hand brushes up against a hot pan. You quickly pull your hand away. what type of stimulus is this?
define the renaissance and e plain how it supported a new interest in human art