antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

Write down the ratio of baking soda to baking powder if baking soda is 5ml and baking powder is 15ml​
Compute the value of 1-2+3-4+5…+2019-2020+2021. Thanks
Confused, don't really know where to start or what to do
NO LINKS!!! Find the probability that a randomly chosen point in the figure lies in the shaded region area.​
Which of the following is NOT a feature associated with electronic calendar management?
Where was the ancient city of rome located
Can My Best friend please come online on Brainly. Her name is Grace or RoseI have questions to ask her​
helppp pleaseee enough points quick
With unique examples of your own let’s discuss the number of solutions possible (0, 1, 2, 3, 4) to a system of equations that include a conic section.
Mr. Saldivar is building a ramp in the shape of a triangular prism with the dimensions shown. Sheets of plywood are 8 feet long and 4 feet wide. What is the min