lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

“They treasure their language, it is a part of them they willingly take risk to speak their language, even if they get beaten.” (Can somebody please correct my
Please help!!! 15 points
(i) For the equation y= 4-x,find the value of y when (a)x=-2, (b)x=0, (c)x=2, (d)x=4.
1=2 2=8 3=18 4=32 5=?
Find the zeros of f(x) = (x -3)^2 - 49 graphically
how do la's mother actions set the plot of the story in motion?
Darin Company purchased a truck and trailer for $54,000. The appraised values of the truck and trailer are $19,000 and $38,000, respectively. What is the amount
A mighty long way chapter 3 : What reason did the Capital Citizens Council and the Mothers League give for wanting to stop the integration of Central High Schoo
Hey! I'm doing an essay on Kamala Harris. what should I talk about in my essay?​
1 What direction do molecules move in?