fenomaramaaperaamo24 fenomaramaaperaamo24
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

You are purchasing a loaf of bread for $2.16, a box of cereal for $3.25, and 2 cans of soup for $.42 each. Write an expression to find the total cost. Then evaluate your expression.​

Respuesta :

grantboone03
grantboone03 grantboone03
  • 11-02-2020

Answer:

just add them all together

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kathy Parker's employer pays 65% of the total cost of her $5,489 health insurance premium. What is her biweekly deduction for the insurance?
Which statements identify evidence of continental drift? Check all that apply. Explorers noticed that the continents were far apart from one another. Mountain r
Hamilton eventually works out with Jefferson and Madison?
Round the number to the nearest thousand 728,639
Dennis is creating a triangle flower bed using three pieces of wood the shorter pieces of what have length of 7 ft and 24 ft how long in feet should the third p
The volume of a sound depends on the ___ of the sound waves?
one side is 8 cm1. A cubic block of granite shown in the figure has a density of 2.75 g/cm3. Find its mass. A. 186.18 g B. 176 g C. 514.75 g
Can mushrooms replace the plastic ?
explain some use of chromosome?
Which group of people ended the first Persian Empire (as it was created by Cyrus the Great?) Question 6 options: the Chinese the Egyptians the Macedoni