Tamareabarnett661 Tamareabarnett661
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Show your work on the problem. There are four granola bars cost $2.00. How much does 1 granola bar cost

Respuesta :

flamingninjagod flamingninjagod
  • 12-12-2019

Answer:

$.50

Step-by-step explanation:

If 4 bars cost $2.00, you just need to divide the $2.00 (cost) by 4 (granola bars). That will equal $.50.

Answer Link

Otras preguntas

An antelope can run 152.5 miles in 2.5 hours. What is the average speed of the antelope?
what were the crusades
in 1519, _______ began a three-year trip around the world
PLEASE HELP!!! THERE IS A PICTURE ATTACHED Francisco is playing a game with 3 green, 2 yellow, 4 red, and 3 black marbles in a bag. He has calculated the proba
Please write the explanation thanks
What would life be like without plate tectonics
Triunghiul si elementele lui Geometrie Clasa a -7 ex.11 p.154
A testable explanation that's supported or refuted is called a/an A. experiment B. reaction C. hypothesis D. variability
what is a (a) divided by(a^2)
One pound of chicken costs $3.Jim buys 8 and 2/3 pounds of chicken.how much does jim pay for the chicken?