shanyiashaw26 shanyiashaw26
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Food lion is seeking grapes for 1.97 per pound and oranges for 2.21 per pound. How much will 2 pounds of grapes cost

Respuesta :

tmh2
tmh2 tmh2
  • 10-12-2019

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

1.97 times 2 equals 3.94

Answer Link
Leeaaron830 Leeaaron830
  • 10-12-2019

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Marcy buys a box containing 5 pizzas at the supermarket. The box of pizzas costs $24.25 and Marcy is charged an additional $1.21 in tax. She figures, with the t
PLEASE HELP!!! What gas is released after the light reaction of photosynthesis? A.oxygen B.carbon dioxide C.nitrogen D.NADPH
What food can provide the body with a quick source if the energy needed to carry out cell functions
A four-pack of 42 42 -ounce ink cartridges sells for $85.99 $ 85 . 99 . The expression 42c 42 c represents the amount of ink in a number of cartridges. What doe
Is this correct? I am checking my answers XP
You are leaving for a party at your cousin’s house in a city that is 150 km away. You will travel at an average rate of 50 km/hr. How long will it take you to a
Can someone help me with this page
The opening of the preamble ("We the people of the United States...") suggests that the power of this government is derived
Who was Martin Luther King Jr?
What food can provide the body with a quick source if the energy needed to carry out cell functions