jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

and produce Hydrogen fuel cells burn with a. water, oxygen b. oxygen, water C. carbon dioxide, oxygen oxygen, carbon dioxide Please select the best answer from
Write a metaphor poetry
which carbohydrates provide long term ​
81 y + 12 when y = 1/9
Classifying a cost as either direct or indirect depends upon​ ________. A. whether a cost is fixed or variable B. whether the cost can be easily traced with the
Which words contain a prefix means "again" or "back" and one that means " not"? Retribution, rehabilitate, unperceived are these right can some one check these.
what is horizontal stretch?​
[tex]y = 2x + 1\\y = 2x + 5[/tex]
what does this symbol tell you to do (:) ?​
If the rectangle perimeter is 86 in and the lenght is 25 in what is the width