maxlockwell91619
maxlockwell91619 maxlockwell91619
  • 10-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Williams buys 12 gallons of ivory paint to paint the outside of his home. How much does one gallon of paint cost, if he he paid a total of $305.28?

Respuesta :

zoyalife zoyalife
  • 10-10-2019

Answer:$25.44

Step-by-step explanation:

305.28 divided by  12= 25.44

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-10-2019

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

12g=305.28

/12           /12

     g=25.44

Answer Link

Otras preguntas

Use the following image to solve the problem
Investigate the following list of performances. • Cyrano de Bergerac (pièce de théâtre) • Notre Dame de Paris (comédie musicale) . Giselle (ballet) • Le Carnava
You flipped a fair coin 10 times. The result were 7 heads and 3 tails. Is the next flip more likely to be heads, tails, or the same likelihood of heads or tails
Please can u help me?
Please help me with Algebra 2 problems.
Carla is shopping for Storage Bags. At the grocery store, Brand A Storage Bags are priced $4.59 for 40 count, or Brand B Storage Bags priced $3.99 for 30 count.
HELP HELP HELP Just 5 quick algebra 1 questions for 100 points!
I put what I thought but came out wrong, please help
Please can u help me?
8x + y = 23 plus -10x -y = -27