Analuisa2003
Analuisa2003 Analuisa2003
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

Three apples and two oranges cost $3.80, while two apples and one orange costs $2.30 Find the cost of an orange.

Respuesta :

naomi6918
naomi6918 naomi6918
  • 12-09-2019
The cost of an orange would be $6.10
Answer Link

Otras preguntas

What is 190 x 900 + 1000
Why were the people in this photograph important to New England during the early 1800s? A Their ideas helped make improvements in production and new inventions
I need help with this question please!
The ratio of the number of people who own a smartphone to the number of people who own a flip phone is 4:3 if 500 more people own a smartphone than a flip phone
What skill is a scientist using when she listens to the sounds that whales make
What is the functional group in Sucrose?
why is it important for a scientist to be open minded and skeptical
how can you find a place value in dicimals?
Help me please -3c-12=-5+c
Plural form of un escritorio