tdiana63
tdiana63 tdiana63
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

help me with this problem

help me with this problem class=

Respuesta :

t2233 t2233
  • 12-09-2019
It’s 5$ per person so you’d just do
1 person 5 dollars, 2 people 10 dollars,3 people 15 dollars, 4 people 20 dollars I’m pretty sure
Answer Link
MediocreLemon
MediocreLemon MediocreLemon
  • 12-09-2019
Is that all the information for that problem? If so, then just fill it in from 1 to 4. Just as long as you show that it’s $5 per person to attend.
For example:
X= Amount of people
Y= Cost
X| Y
1 | 5
2| 10
3| 15
4| 20
Answer Link

Otras preguntas

Maria created a poster for her public speaking class. She wanted to post it in the classroom to remind her classmates of the skills necessary to make an impactf
what are living organisms, and all matter made of?
Which type of trial is heard by a judge alone? A. civil trial B. jury trial C. criminal trial D. bench trial
Find three consecutive integers whose sum is 51
how do you solve substitution to solve the sytem x+y=2 -2x+y=2
I NEED HELP WITH THIS MATH QUESTION: The length of each side of a square is 2.5 meters. If each side is doubled in length, what is the effect on the perimeter o
Explain why the Homestead Act was attractive to settlers.
what is one of the basic ideas of democracy
What hemisphere I West Virginia in?
These countries border Brazil. Uruguay Suriname Peru Ecuador Chile Bolivia Argentina