Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

which of the following represents a correct sequence of levels within the hierarchy of life?
how does the food coloring behave?
I need help of this some please help.
when were the crusades fought?
simpleast form 3p/5p
What are the factors that encourage harmful substances in food production?
How are igneous rocks formed? a. lava or magma cools and then crystallizes. b. sediments deposit in a lake and turn to stone. c. heat and pressure from nearb
janna has $34 and will save $6 per day. write an equation to represent the relationship between the number of days and amount saved. indicatewhat each variable
identify the SL unit you would use to measure the width of your classroom.
Which statements describe how we group artworks together? Choose all answers that are correct. A. We can group artworks with similarities to help us understand