arahman9081 arahman9081
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost? $

Respuesta :

maksims325 maksims325
  • 10-05-2019

Answer:

42.84

Step-by-step explanation:

3.57*12=42.84

Answer Link

Otras preguntas

what is 1x1/1+2/1= hiejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjwkjhjfhowhigoie3o8i4go;lhkik3333
For all x, (3x+7)^2=?
According to the two images you can infer: Oxygen and carbon cycle cycle back and forth between photosynthesis and cellular respiration. In photosynthesis, ca
123/999 in it’s simplest form
Each side in the preimage has length_ and each side in the image has length​, so the transformation preserves length
What is the solution of this inequality? r − 7 > −10 Drag and drop the choices to correctly complete the inequality.
1. In guinea pigs, short hair is dominant to long hair. A heterozygous guinea pig, Hh, was mated with a homozygous guinea pig, hh. a. What is the phenotype of t
Exprimer des goûts. Complète avec les mots proposés. m' ça plaît horreur .... pas, je ne suis ça bien préfère trop a Les activités manuelles, ça ne me b Les sor
I'm trying to pass geometry class because that's one of my credits to pass 10th grade so please help me if you don't mind
A number sentence is shown below: 50 and 1 over 2 Division sign1 over 4 equals 202 Part A: Create a story or context for this number sentence. (4 points) Part B