bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

how many ninths to make the same as 1/3
together, Sarah's two cats have the same mass as her dog, 11 kg. The mass of one cat is 1500 g greater than the mass of the other. What are the masses of the tw
How did Asia get its name?
name 3 examples of forces acting at a distance
What is a bananan " ()
What was the longest ruling Chinese dynasty?
Why is it necessary to use at least one electromagnet in a motor instead of using only permanent magnets?
Is it true or false that the first Qin emperor created a strong but lenient government
restrict a. open b. to limit c. every year d. wide open
What organisms remove carbon from the atmosphere? What organisms release carbon into the atmosphere?