sweetjosie
sweetjosie sweetjosie
  • 10-03-2019
  • Mathematics
contestada

Cheese cost $4.95 per pound. Ham cost 5/3 as much per pound as cheese. How much does the ham cost?

Respuesta :

addstuff
addstuff addstuff
  • 16-03-2019

Answer:

$8.25

Step-by-step explanation:

4 19/20*5/3

8 1/4=8.25

Answer Link

Otras preguntas

Please help. Fill in the blank use the correct words in the sentence. Clues in parentheses 1 Je chante ____ bien qu’Henri. (as) 2 Julie a ____ mangé. (too much
How did technology change society in the Renaissance? O The first factories were developed. O There were weapons with steel blades. O Boats were powered by men
-1/5a+21=23 whats the answer
Fill out the forms of ser. Please help!!!!!
Please help if you can Read the excerpt from The Odyssey. Plunder we took, and we enslaved the women, to make division, equal shares to all— but on the spot I t
Why did the mission in east texas fail ?
PLS HELP! Type the antecedent to which the bold pronoun(s) refers in the following sentence. Use exact spelling. Your son thinks that no one has noticed him.
What is HIPAA? Explain how it affects your practice as an Emergency Medical Responder.
Eight hours of sleep per day is how many seconds per week?
solve for x and y matrix