Queenzozo007
Queenzozo007 Queenzozo007
  • 13-02-2019
  • Mathematics
contestada

Only answer number 6

Only answer number 6 class=

Respuesta :

prat16here
prat16here prat16here
  • 13-02-2019

the number of tablespoons required=the amount of butter to cover the /the amount of butter that fits in one tablespoon

therefore the number of tablespoons are

(3/4)/(1/16)=(3/4)(16/1)=3•4=12 tablespoons

Answer Link

Otras preguntas

How much money do you save by purchasing the vanilla cupcakes in a dozen Pak versus buying 12 individual cupcakes? $11.53 for dozen pack and twelve individual
What is the Term for an answer that was obtained in a fair or controlled test
Georgia Pacific, a manufacturer, incurs the following costs. (1) Classify each cost as either a product or a period cost. If a product cost, identify it as dire
3(10-8)^2+4 STEP BY STEP PLEASE IT NEED TO BE EVALUATE AND EXPLAIN <33
Find the cost of 12¼ m of cloth, if 1 m of cloth costs rupees 17⅓
-2= 6/7x please help me
Ernest makes coffee ​
Homework: Sept. 9 Instructions: Si la oración es singular, cámbiela a plural. Si la oración es plural, cámbiela a singular. Si la phrase est au singulier, rempl
What are some things you noticed while listening to podcast?
explain how the people or innovations in each set are related 1. free enterprise, entrepreneurs, Samuel F.B Morse 2. market revolution, Lowell textile mills,