parkerflowers168 parkerflowers168
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

Help it’s worth 10 points I’m not very good at math

Help its worth 10 points Im not very good at math class=

Respuesta :

djredemsky
djredemsky djredemsky
  • 15-02-2019

Domain: [-6, 6]

Range: [-2, 2]

Answer Link

Otras preguntas

Divide. Reduce the answer to lowest terms 2 1/9 ÷ 3 1/3
Clark buys 2 gallons of paint for $ 16.39. What is the cost per pint of paint? Round your answer to the nearest cent if necessary .
Someone please help me
Points S,U, and T are the midpoints of the sides of PQR. Which statements are correct ? 1/2QP=UT 1/2TS=RQ SU=PR SU||RP UT=RP
The table below shows the shapes of two samples, C and D, when placed in three containers of different shapes. Shape of Sample Shape of Container Shape of Sam
Which of the following is not an option for solving the world water crisis?a.desalinationb.finding new sources of freshwaterc.reducing overconsumptiond.wastewat
Solve each system by substitution. Tell whether the system has one solution, infinitely many solutions, or no solution. 3x+6y=18 3y=-3/2x+9
Solve the inequality. 4d + 7 ≤ 23
At the end of the first paragraph the author MOST LIKELY uses the phrases ambrosial sweets and unbought luxury to refer to A) bees. B) honey. C) the success o
Sentence 1 Amongst the most violent against him was Mrs. Bennet, whose dislike of his general behaviour was sharpened into particular resentment by his having s