riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

Professor Sevilla asks one of his graduate students, Leland, to finish his class lecture on memory. Leland begins by explaining that nondeclarative memories 1)
Were you able to observe the nucleolus in any of the cells? If so, which ones? Use complete sentences.
help me u know who you are
Louis Xvl was found guilty of
The view that most whites had toward Indian society after 1815 was that
When creating a historical argument, start by doing some initial research. Using the information you gather, you can develop a , which you will pro
The Five People You Meet In Heaven:Is Eddie dying an Internal or external conflict? ​
Arrange 16/25,4/5,9/10,13/15 in descending order ​
Acabo de comprar un recuerdo de La Paz para mi mejor amigo. No costó mucho dinero, fue ________(barato). baratísimo baratísima baratísimas baratísimos
what is the Equation?​