ahall6083 ahall6083
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 5 pints of ice cream cost $7.20. How much would 20 pints of ice cream cost?

Respuesta :

itzveahh
itzveahh itzveahh
  • 11-01-2019
36$
5 times 7.20 comes out to 36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Anong ibig sabihin ng mahal kita?​
PLEASE HELPP!! ‼️❗️ How many solutions are there to this system of equation One solution No solution Infinity many solutions It cannot be determined without
Elije el pronombre que debe sustituir el objeto directo subrayado. Jacobo quemó el pan en el horno. (El pan is underlined) Jacobo ____ quemó en el horno. te l
Jane is making wind seashells. She need 12 sea shells for the big one and 8 for the small one. How many wind chimes of the same number would she make form 100 s
In which area did good harbors, abundant forests, rocky soil and a short growing season most influence the colonial economy? Group of answer choices Middle Colo
Solve for the missing angles.
Can someone help me please???
1.Solve for x algebraically: X-8 = 5 37 = x + 13
7) When trying to resolve family disagreements, create a(n) ________ solution. A. "You-win/I-lose" B. "I-win/you-lose" C. "You-lose/I-lose" D. "I-win/you-win"
Please answer ( will give brainlst )