bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

In conversation with Wang-Li, Luke adjusts his tone and offers additional reassurances when he sees Wang-Li shed a tear. Which element of EQ is most displayed i
what is geothermal energy ? And how is it used?
Is it fair to judge someone on their clothes? Do clothes influence the way people see you? Please explain your thoughts in 3-4 sentences
A student took out two loans totaling $5000. She borrowed the maximum amount she could at 6% and the remainder at 7% interest per year. At the end of the first
The "patroon" system was designed to
The inflation rate on gas is 12.5%. If the price of gas was $2.15 per gallon, what is the price today?
Volcanoes can have a effect on the biosphere the geosphere or the hydrosphere
The Crusades were holy wars launched by A. Catholics against Muslim Turks B. Christians against Jews C. Muslim Turks against Jews D. Muslim Turks against Catho
The digits 2, 3, 4, 7, and 8 are each used once in a random order to form a five-digit number. What is the probability that the resulting number is divisible by
Show clearly that 4 to the power 3/2 = 8. Hence, or otherwise, work out the value of y if 4 to the power y = 8 to the power 6