kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

1.hich process is responsible for changing the composition of rock? erosion abrasion chemical weathering mechanical weathering 2.Which phrase identifies the sta
3 ft = ________________ m
What affect did the factories have on the population of cities in the 1800s
who proposed the theory of evolution by means of natural selection
When she drives to work, Samantha travels 10 miles in about 15 minutes. Matt travels 23 miles in about 30 minutes. Who has the faster average speed? Give their
I need help with this please???
If a spider has a hair cell with 16 chromosomes, how many chromosomes will be in an egg cell?
Help please, what is the measure of angle B in the figure below?
Which of the following events is considered one of the worst war crimes of the 1930s
which theme does this passage best support?