dolorestecancristia dolorestecancristia
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

11 chocolate bars cost 10 dollars

Respuesta :

austint1414
austint1414 austint1414
  • 10-12-2018

I'm not sure what you're trying to ask, but if you're trying to find the individual cost;

Solution: Cost of 1 candy bar is $0.91

Explanation: The quotient of 10 and 11 is 0.90909090909, which rounds into 0.91

Hope This Helps!!!

-Austint1414

Answer Link

Otras preguntas

The 3 inside angles of a right angled triangle are in the ratio 7;18;11. The smallest angle is 35. work out angle ab b c
Which statement is the best example of a refusal strategy that you could use?
Given the distance from the through of one wave to the next wave you can determine the HELP FAST!!!!!
5. Find the common ratio of the sequence -4,8,-16,32
Which of the following are characteristics of an expository essay? Select all that apply. A. It is essentially an overview of a text's themes. B. It presents
What we supposed to write in the intro of formal analysis essay from Art class?
¿Quieres te pones la ropa? correct or incorrect? ​
What grammatical structure is the italicized portion of the sentence? By mistake I opened a package "addressed to my sister." adverb clause infinitive phrase pa
David is buying a cheese wheel priced at $650 before tax. The store chargers 8% sales tax. What is the total price, including tax, David pays for the cheese whe
solve the equation. |x-3| =8​