leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Did europeans sign the indenture by choice or because of historical circumstance
What event created to then find reserves of precious metals and more raw materials? A. Maritime Routes B. Silk Road
Why can shell eggs be received at an air temperature of 45°f (7°c) or lower instead of an internal temperature of 41°f (5°c) or lower?
what is common tangent?
James is studying to be a neuropsychologist and is particularly interested in how the brain helps us move our arms and legs. he is probably very interested in t
what is the area of a triangle that has a base of 8 yd and height of 3 yd
Which best explains why the author included both of these scenes in the story? to develop the connection between the barn and the house?
use mathematical induction to prove the statement is true for all positive integers n, or show why it is false: 1^2+ 4^2+ 7^2 +...+(3n-2)^2 = n(6n^2-3n-1) / 2
Tenisha solved the equation below by graphing a system of equations. mc018-1.jpg Which point approximates the solution for Tenisha’s system of equations? (0.9,
In the following reaction, what element is made? 241/95Am + 4/2He --> A/Z ? + 1/0n A. 244/97 Bk B. 245/97 Bk C. 244/93 Np D. 245/94 Np