jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not an emotional symptom of stress
There are five general stages in the family life cycle. a. True b. False
Brooke is 5ft tall. She is looking for a tree that is 50 ft tall. Her shadow is 2 ft tall , how will she know when she finds a tree that is 50ft tall
The Trials took place after World War II to prosecute Nazi war criminals. User: The Battle of Britain was
Which is the end result of cytokinesis
8. which statement best explains why compounds have different properties than the elements that form them?
The most easily polluted groundwater reservoirs are ______ aquifers?
Which section of a personal narrative requires the most development? a. introduction b. conclusion c. character introduction d. plot
Japan sells cars to the United States. Japan considers the cars as Japanese _____. imports exports
Below are four lines from sections I – IV. (There is one line from each section.) Arrange them in order, first to last, based on when they occurred in the story