jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

what is 3(x+2)-4= -(x-6)?? I need the answer to x??​
HELP ME PLSSSSSSSSSSSSS WITH ALL
pter 4 Practice Quiz 1. How many trimesters are there in a normal pregnancy? 2. 3. 1. 4.
I have english homework can someone help me?!!!​
what is 16,and 30 (LCM)?​
Make x the subject: Q/P-x=R​
True or False: Writing from people living in a specific time period gives us a different perspective of life at that time. True False
Here is a list of numbers. 3 1 8 7 6 5 1 Work out a the median the range
Which of the following materials will conduct electricity well? A. Cotton jeans B. Glass C. Metal paper clips D. Rubber eraser
"Darkness cannot drive out darkness, only love is able to do that." What do you think Martin Luther King Jr. meant by this quote? Although this quote was made i