wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage and answer the question that follows: Despite our best efforts as parents, we will always make mistakes in raising our children. It's inevita
What factors led to the commercial extinction of northern cod?
true or false The total amount of water in an average adult human body is four gallons.
What is the drawing of the fraction
There is a Unionist, – there is a strict constructionist for you. He believes in the Union of the States, and he conceives that the only obstruction to the Unio
The final congressional committee to address a bill before it is sent to the president is usually the ________.
The oxen are slow but the earth is patient meaning
What was a result of the opium wars apex?
Traditionally congressional committee chairs are selected by
Entrepreneurs are A. people who take risks in the hope of earning profit B. salespeople who rotate the companies they work for C. government officials who giv