Mike9779 Mike9779
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

six oranges cost 5.34 how much does it cost for one orange

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2018

6/5.4=1.1111

hop this helps

Answer Link

Otras preguntas

Which word from the paragraph helps the reader understand the meaning of the underlined word? We’ve been teaching my little brother to be wary when he crosses
What do the ganges and indus rivers have in common?
During the mid- to late 19th century, American businesses were primarily interested in doing which of these? (3 points) fighting government efforts to regulate
Solve the system of linear equations. Check your solution. y=2x-2 y=2x+9
To graph a rate or ratio from a table, how do you determine the scales to use on each axis?
A significance outcome of the 2000 elections is _____.
Questions 6-9 Math 8
What sea lies between helsinki and stockholm?
Glen is attempting to use operant conditioning to train his dog, Thor, to fetch a ball upon command. To test Thor’s understanding, Glen throws the ball and yell
Most of the students in my class spend a lot of tym in playing with gadtes they do not like to play outdoor games