dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3868000000 in scientific notation
Evaluate and discuss the importance of maintaining biodiversity for future medical needs
(I attached the picture to solve.) Please help!
what was the inspiration behind the Chicano Movement in the 1960's
During debate, how long can a house member speak without getting permission to continue
what can a drop of liquid mercury be described as
If it is not watered, a tulip plant wilts because it
A pentagon has 3 congruent sides and 2 other congruent sides. The perimeter of the pentagon is 36 centimeters. The three long congruent sides are 2 centimeters
What is a more positive word for argument
Jose receives a $10 gift card for downloading music and wants to determine how many songs he can purchase. Each downloaded song costs $1.19. Write and solve an