Meld Meld
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan is buying cherries that cost $1.92 per pound. If he buys 1/5 pounds of cherries, how much will it cost him?

Respuesta :

Sukhwant11
Sukhwant11 Sukhwant11
  • 12-09-2018

you do 1 divided by 5

it would be 0.2


Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE 30 POINTS AND BRAINLIEST IF YOU ANSWER IN YOUR OPINION!! Space exploration of any kind costs billions of dollars. Some people argue that it is well wo
The Chinese government changed its one-child policy _____. when overcrowding ended before Mao’s death when population growth stopped after worldwide criticism
what is the product of the rational expression
where is the y intercept
the reflection of point D (-4,10) across the y-axis (-10,4)
Fondos de pantalla de las letra de ed sheeran how would you fell
which special case is the following 36x^2-60X+25
But a problem that can be solved by comparing feet in inches by using a model includes solution explain why you were changing from larger Unit into a smaller un
What does the homemade quilts symbolize in “Everyday Use”
What is the prime factorization of 25?