ruiz6411p2dffl ruiz6411p2dffl
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

Jeff spent $7.50 at the store. He bought a notebook for $4.00. He also bought 10 pencils. How much did each cost?

Respuesta :

evelynfelicianp6u66r evelynfelicianp6u66r
  • 12-09-2018
subtract 7.50 - 4.00 and dived that answer by 10
Answer Link
luke3637
luke3637 luke3637
  • 12-09-2018
Pencils cost 3.50 and notebook costs 4
Answer Link

Otras preguntas

Why did the American Colonies Rebel?
Which relationship has a zero slope? 55 Points! A two column table with five rows. The first column, x, has the entries, negative 3, negative 1, 1, 3. The secon
Why is it important for everyone to work together to protect the environment?
HELP ME ASP PLEASE A scientific theory.... Question 3 options: Holds the highest level of acceptance Explains a number of facts Uses specific hypotheses and des
WHAT DOES THIS QUOTE MEAN TO YOU HOW DOES IT APPEAL TO YOU WHAT IS IT TRYING TO SAY 1 PARAGRAPH PLZ ADD DETAILS "Lovers also become very dependent on the rela
What is the value of x in the equation below? 4x − 8 = 6x + 16
Marking as brainliest (algebra)
Dr.Markin Luther king jr
Laser Delivery Services, Incorporated (LDS), was incorporated January 1. The following transactions occurred during the year: a. Received $36,000 cash from the
Eloy paid for 5 pallets of grass to be delivered. • Eloy paid $76.20 for delivery • Each pallet of grass cost $129.95 What is the total amount that Eloy paid?