KaraK2001 KaraK2001
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

The answer to the problems

The answer to the problems class=

Respuesta :

trinitytran2005 trinitytran2005
  • 11-09-2018
c = 20 +15d because you already have to pay $15 plus $20 per day
Answer Link
Vowing
Vowing Vowing
  • 11-09-2018

The answer is option 3. This is because it is showing the following: the total cost(c) is equal to(c=) $20 per day(c=20d) plus 15(c=20d+15)

The answer is option 3 (c=20d+15)

Answer Link

Otras preguntas

What strategy is this ad using to get people to support its product? O o lt claims that everyone agrees that these basketballs are the best It details how these
What is this aspect of TRIPS called?
Escoge las palabras que son argentismos -Re-bonito -Mate -Ceviche -Azteca -Pibe -Tortilla -Piba -Lompa -Salsa -Como andas -Tango -Merengue -Milanesa -Guacho
Need help on number 1, 5 and 7
10. What's the area of a slice of pizza from a large pizza with radius 9 inches cut into 6 slices? A. 9π inches2 B. 13.5π inches2 C. 9 inches2 D. 54
in the us system, who or what allocates these resources?
Determine if the two figures are congruent and explain your answer.​
An injection molding machine can be purchased and installed for $90,000. It is in the seven-year GDS recovery period and is expected to be kept in service for e
Rotoscoping____________
What is the value of x in the equation 3x – y = 18, when y = 27?