ilmbl ilmbl
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

Twelve ounces of gold cost $4,915.20. Find the unit rate in dollars per ounce.

Respuesta :

steve2103 steve2103
  • 11-09-2018
409.60 per ounce is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Show me how to solve math word problems
how do you mark radius on a circle
why is our society able to specialize?
At a high school, 18% of the students play football and 6% of the students play football and baseball. What is the probability that a student plays baseball giv
the first sentence to the alternate penguin
How could you differentiate a bubble from true specimen?
Find the distance, in meters, a particle travels in its first 10 seconds of travel, if it moves according to the velocity equation v(t)= 49 _ 9.8t (in meters/se
BillieÍs monthly cell phone bill includes the cost of cell phone service, 15% tax on the cost of the cell phone service, and a $9.25 data fee. BillieÍs monthly
Why must you set the time zone to eastern time, even if that is not where you are currently located??
When the blank collapsed the Cold War ended