Zyi Zyi
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

if light bulbs are 4 for $2.00 , how much will 12 light bulbs cost , round to the nearest cent if necessary?

Respuesta :

Sam1116 Sam1116
  • 10-03-2016
If 4 are $2.00 , then x3 to get 12 light bulbs and 2x3=6 so it's $6.00
Answer Link

Otras preguntas

The risk of a fall increases with a decline in health or change in condition
Which of the following is an important goal related to saving and investing over time? ECONOMIC HELP PLEASE (FLVS)
what type of language can Africans speak
What is 0.7 written in numerical form
help solve please. need help asap
how to tranfer pictures and music to computers with no optical disc​
An insecticide kills most of the ants on a plant. Over time, it is determined that the insecticide is not as effective for killing ants. Which statement best ex
Which choice is equivalent to the product below when x > 0?
The CDC for hospitals and healthcare facilities to improve
Today's topic( read the instructions before solve this question. The instructions is after the question){PHYSICS}• What do you understand by the motion of an ob