desperatedude
desperatedude desperatedude
  • 12-07-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP plzzzzzzzz

Need help ASAP plzzzzzzzz class=

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 12-07-2018
To solve this question, simply find the amounts of money the items will cost.

4 x 1.19 =4.76
3 x 1.89 = 5.67
1 x 4.95 = 4.95.

20.00 - 4.76 - 5.67 - 4.95 = 4.62.

1 dollar = 100 cents
4 dollars = 400 cents

4.62 = 462 cents

462 cents/79 cents = 5.84 = 6.

She can buy about 6 pens.





Answer Link

Otras preguntas

Prophase is the first stage of mitosis proper True or false
-8 + (+7)= add. need help
Help?????? Solve: 3/2
What did farmers do during the Dust Bowl?
I’ll mark brainliest and 25 p
what is most likely true about the population of 250 grandparents? P.S. Plz hurry
The diagram above is an example of a(n) ______. A. Supply schedule B. Pricing chart C. Inventory scale D. Projection scale.
which of the following is not likely to put someone at risk for becomming involved in an unsafe online relationship?
Which best compares the attitudes of Abraham Lincoln and Jefferson Davis about Fort Sumter? Lincoln was eager to fight at Fort Sumter, while Davis did not want
Use the given graph to determine the limit, if it exists. Find lim f(x) x\to 3A. -1B. 7C. -3D. Does not exist