matsatey matsatey
  • 13-06-2018
  • Mathematics
contestada

35 miles per gallon gas at $2.56 per gallon,what is cost per mile

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2018
It should be 2.56/35, which is equal to 0.0731428571$ per mile. Hope this helped! Brainliest is always appreciated.
Answer Link
szullo221 szullo221
  • 13-06-2018
The cost is about $0.07 per mile.
Answer Link

Otras preguntas

Factor the trinomial below. 9x2 + 12x+4 A. (3x+2)(3x+2) B. (9x + 1)(x+4) C. (3x + 1)(3x + 4) D. (9x + 2)(x+2)
How could you use the procedure with the simple calorimeter to compare the energy released by different fuels?
sorry for all the docs but can you help me
Can someone help me please I’ll mark you as a brainliest.
Find the 18th term of the arithmetic sequence whose common difference is d=5 and whose first term is a, = 4.
What I Have LearneuA. Jot Your InsightsA marriage is like cooking your own special recipe You have to put all the special ingredients for to create a good one.
What was one of Napoleon's biggest military mistakes towards the end of his time as the leader of France? a. Invading Russia b. Deciding not to invade Germa
Ano ang bisa sa isip at damdamin sa maikling kwento na Ang Kalupi?​
What was the prevailing economic challenge the United States faced at the start of World War II? A. attracting a labor force B. obtaining scarce resources C.
PLEASE NO SPAM thank youu