VanBrocklin1655 VanBrocklin1655
  • 10-06-2018
  • Mathematics
contestada

16 dollars an hour at 8 hours of tripple time is how much a day

Respuesta :

pune334 pune334
  • 10-06-2018
$384 because 8 times 3 is equal to 24 and that times 16 is 384
Answer Link

Otras preguntas

Tyler can shovel the driveway in 2 hours Dakota can complete the job in 90 minutes if they work together how long will it take
Thinking he might be hurt Robert ran in to help
Which numerical expression equals − 1?
Which is the better deal? Question 2 options: 1 lb of apples for $2.50 3 lbs of apples for $4.25 5 lbs of apples for $7.20 10 lbs of apples for $15.00
What major event most likely spurred mammal diversification
How do the numbers of active volcanoes in the Pacific Ocean and Atlantic Ocean compare
Why does Procopius seem so happy about the Hagia Sophia?
What is the difference in price per kg between chicken sold at $23.24/kg and turkey sold at $5.17/250 g?
What was established so that no single branch can dominate the government?
Tell whether the number is prime or composite 68?